W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

Plakat akcji #szczepimysię

 

Masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Poprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
Na terenie miasta Chodzieży działają dwa punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19 w następujących lokalizacjach:
Chodzież ul. Żeromskiego 29 – w pomieszczeniach szpitala (budynek administracji)
Chodzież ul. Staszica 19 – w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1.
Punkty szczepień czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

4. Wyślij SMS
Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

5. Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19
Szanowni Państwo informujemy, że Burmistrz Miasta Chodzieży zorganizował bezpłatny transport do punktu szczepień przeznaczony dla osób które:
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym;
- mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)
Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.00 za pośrednictwem infolinii: 697 988 021

Oprócz niekwestionowanej korzyści dla zdrowia, życia swojego i innych osoby zaszczepione mają swój wkład w rozwój gminy i naszej społeczności, a szczepienia przeciw Covid-19 to najlepszy teraz sposób na zakończenie pandemii. Tylko zbiorowa odporność pozwoli nam na powrót do normalności.
Ponadto osoby zaszczepiane mogą wziąć udział w loterii promocyjnej organizowanej pod nazwą „Loteria Narodowego Programu Szczepień” i wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}