W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Miejski rajd na orientację "2 MobilOrient"

01.05.2022

Grafika - rajd mobil orient 2.

W niedzielę,  1 maja br. (lub w sytuacji złej pogody w terminie rezerwowym 3 maja br.) w Chodzieży odbędzie się miejski rajd na orientację "2 MobilOrient".

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania pn. "Wsparcie strategii niskoemisyjnej na terenie miasta Chodzieży – etap II" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem imprezy jest zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z alternatywnych źródeł transportu, np. w postaci autobusów komunikacji miejskiej, rowerów lub ruchu pieszego, co pośrednio przyczyni się do poprawy jakości powietrza oraz poprawy sprawności fizycznej; propagowanie zdrowego trybu życia, sprawdzenie swojej wiedzy o Chodzieży i poznanie jego piękna!

Skrócone zasady udziału w „2 MobilOrient”:

  • Uczestnicy będą musieli odnaleźć punkty kontrolne na terenie miasta Chodzieży i okolicznych lasów, według wskazań na mapie, którą otrzymają na 5 minut przed startem. Do tego momentu przebieg tras i lokalizacja punktów kontrolnych pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą!

  • Przewidziano dwa dystanse tras dla dorosłych: średni (20 km) i długi (40 km) oraz krótszy (7 km) dla rodziców z dziećmi, przy czym uczestnik zostanie sklasyfikowany, jeśli udokumentuje potwierdzenie obecności na co najmniej jednym PK. Nie ma zatem obowiązku pokonywania całej długości trasy!

  • Kolejność odwiedzania punktów jest dowolna, poza pierwszym, który zostanie narzucony indywidualnie przez organizatora;

  • Uczestnicy mogą pokonać trasę pieszo, rowerem, a nawet środkami komunikacji miejskiej. W tym dniu uczestnicy rajdu zwolnieni będą opłat za korzystanie z rowerów miejskich i autobusów komunikacji miejskiej;

  • Rajd można ukończyć jednoosobowo lub w zespole (maksymalnie 3-osobowym);

  • Zwycięzcą zostaje osoba/drużyna, która zdobędzie jak najwięcej punktów w najkrótszym czasie;

  • Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Stanisława Staszica 12 w Chodzieży;

  • Zapisy uczestników odbywać będą się w dniu zawodów, w w/w biurze, od godz. 9:00 do 11:50;

  • Start rajdów odbędzie się w godzinach 10:00 (dystans długi), 11:00 (średni), 12:00 (krótki), natomiast ich zakończenie zaplanowane jest na godzinę 14:00. Dekoracja zwycięzców odbędzie się o godzinie 14:30;

  • Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy (w tym okolicznościowe upominki i gadżety) oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Zwycięzcy otrzymają dodatkowe nagrody.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}