W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sukcesy UKS Delfinek

Reprezentacja UKS Delfinek

UKS Delfinek wziął udział w Złotym Finale Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, który w dniach 28-30 października odbywał się na poznańskich Termach Maltańskich.

Reprezentacja chodzieskich pływaków rywalizowała z 37. innymi klubami, zdobywając łącznie 30 medali z czego 10 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych.

Medale dla Delfinka zdobywali:

Antonina Dudek: złoty na 50 i 100 m BF oraz 50 m SF, srebrny na 50 m AP

Viktoriia Krasnokutska: złoty na 100 i 200 m SF, srebrny na 50 m AP i 50 m SF

Radosław Grabowski: złoty na 200 m BF, srebrny na 50 m BF na 400 m BF i 100 m BF

Kinga Małachowska: srebrny na 50 m AP, 50 m SF i 50 m BF, brązowy na 100 m SF

Kamil Pietras: złoty na 800 m SF, brązowy na 400 m SF

Julia Małachowska: brązowy na 50 50 BF

Filip Nowak: brązowy na 50 m AP,

Aleksandra Chmielewska: złoty na 400 i 200 m BF, srebrny na 100 m BF brązowy na 50 m BF

Oskar Margol: srebrny na 200 m BF

Sztafeta mikstowa juniorów 4x100 m BF złoty w składzie: Antonina Dudek, Radosław Grabowski, Aleksandra Chmielewska, Kamil Pietras
Sztafeta mikstowa seniorów 4x100 m BF srebrny w składzie: Oskar Margol, Kinga Małachowska, Julia Małachowska, Marcin Humerczyk
Sztafeta kobiet 4x100 m SF złoty w składzie: Viktoriia Krasnokutska, Antonina Dudek, Julia i Kinga Małachowskie.

Sztafeta juniorów 4x100 m SF brązowy w składzie: Radosław Grabowski, Oskar Margol, Yaroslav Morozov, Kamil Pietras. W zawodach pierwsze szlify w Pucharze Świata zdobyli także: Krzysztofa Dudek, Kornelia Bielecka, Ksawery Chałubek, Anastasiia Tymoshenko. Chodzieski Klub wygrał także rundę finałową i po raz pierwszy w historii klubu jak i Polski, zdobywając Pucha Świata w Pływaniu w Płetwach. Ponadto najlepszą juniorką w roku 2022 w klasyfikacji indywidualnej została Antonina Dudek, Radosław Grabowski zajął trzecie miejsce w juniorach. W seniorkach drugie miejsce zajęła Julia Małachowska, a na trzeci stopniu podium uplasowała się jej siostra Kinga, podobnie jak Oskar Margol, którzy zajął trzecie miejsce w seniorach.

- Ogrom wykonanej pracy wielu osób: Zarządu Klubu, całej Kadry instruktorsko-trenerskiej (Bartosz Smaruj, Maciej Jęsiek, Kinga Małachowska, Filip Nowak, Marek Kasperczak), a także pomocy niezawodnych rodziców oraz samych zawodników nie poszedł na marne i możemy się cieszyć z tegorocznego zwycięstwa. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym sponsorom, którzy mimo bardzo trudnej sytuacji byli z nami cały czas i nas wspierali, dzięki czemu w tej rundzie najlepsi zawodnicy pokryte mieli wszelkie opłaty ze środków pozyskanych od: Spółki KEPKA, Jenox Akumulatory Sp. z o.o., MWiK z Chodzieży.Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim firmom i instytucjom wspierającym, które wsparły nas podczas tegorocznych startów w PŚ, a bez tego wsparcia starty te jak i osiągnięcie tego niesamowitego wyniku nie byłoby w ogóle możliwe – informuje trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj.

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}