W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wielkie święto poezji w Chodzieży

Goście i organizatorzy uroczystości "Życiu powiedzieć: Tak"

 

W piątek, 10 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży i w Parku "Odpoczywaj z kulturą" odbyła się uroczystość , której motto brzmiało: "Życiu powiedzieć: Tak". Wieczór poświęcony poezji Krystyny Miłobędzkiej, Honorowej Obywatelki Miasta Chodzieży z okazji 5- lecia nadania tytułu oraz z okazji, przydających 8 czerwca, 90. urodzin poetki.  Ideą wydarzenia było uhonorowanie Krystyny Miłobędzkiej, a także prezentacja jej twórczości mieszkańcom Chodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się w sali konferencyjnej biblioteki, gdzie Jarosław Borowiec, wydawca utworów poetki, zaprezentował jej twórczość. Ta opowieść zatytułowana "Kształt całości. O twórczości Krystyny Miłobędzkiej"  poruszyła publiczność, wywołując wzruszenie i skłaniając do refleksji. Następnie odbyła się prezentacja muralu - na ścianie biblioteki widnieje jeden z wierszy Miłobędzkiej. W Parku "Odpoczywaj z kulturą" uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży zaprezentowali widowisko artystyczne "Jestem jednym z kolorów świata".

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}