W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstanie Sąsiedzki Ogród Społeczny na fyrtlu Żeromskiego

Uczestnicy spotkania dotyczącego budowy ogrodu sąsiedzkiego

W dniu 30 listopada 2021 r. o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży odbyło się spotkanie dla mieszkańców osiedla przy ul. Żeromskiego. Celem spotkania było poinformowanie mieszkańców o przystąpieniu Chodzieży do „Programu kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”.

 

Program finansowany jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki wstąpieniu do Programu mieszkańcy fyrtla Żeromskiego będą mieli możliwość uczestniczenia w tworzeniu Sąsiedzkiego Ogrodu Społecznego i zieleni wokół bloków. Społeczne współtworzenie wspólnej przestrzeni osiedla ma się przyczynić do integracji mieszkańców, budowania przyjaznego wizerunku i atmosfery osiedla oraz ma stanowić wzór do rozwoju dla pozostałych obszarów w mieście. Spotkanie prowadził Burmistrz Jacek Gursz wraz z trenerem Programu Panem Pawłem Jędrachowiczem, który reprezentuje Instytut Rozwoju Miast i Regionów - stronę umowy w Programie. Na spotkanie przybyło 28 osób – mieszkańcy osiedla, urzędnicy Urzędu Miejskiego, radny z obszaru osiedla Pan Krzysztof Nowak oraz Prezes TBS Pani Grażyna Nowicka. Wydarzenie było także okazją do poruszenia z Burmistrzem Jackiem Gurszem innych ważnych dla osiedla kwestii, które każdy mieszkaniec mógł wyrazić na forum.

 

Mieszkańcy wyrazili zgodę na zawarcie umowy społecznej i wstępnie zadeklarowali uczestnictwo w procesie konsultacji społecznych prowadzących do wspólnego ustalenia wyglądu Sąsiedzkiego Ogrodu Społecznego, jak i do ciągłego polepszania jakości życia na osiedlu.

 

Kolejnym ważnym etapem Programu będzie zebranie ankiet od mieszkańców z ich propozycjami nasadzeń zieleni oraz wprowadzenia koniecznych innych elementów technicznych i praktycznych osiedla. Ankiety zostały już dostarczone do mieszkańców fyrtla Żeromskiego. Należy je wypełnić i oddać do 20.12.2021 r. do Centrum Aktywnej Integracji i Rehabilitacji przy ul. Jagiellońskiej 5.

Zapraszamy do odwiedzania strony na Facebooku „Rewitalizacja Chodzież Od Nowa”, gdzie na bieżąco będą przekazywane najważniejsze informacje dotyczące działań w Programie.

Prowadzone działania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść niniejszej informacji odpowiada wyłącznie miasto Chodzież.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}