W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Ułatwienia w urzędzie dla osób ze szczególnymi potrzebami

16.01.2024

W poniedziałek, 15 stycznia, oficjalnie udostępniony został w budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Oleśnie tzw. pokój cichej obsługi.

Otwarcie pokoju cichej obsługi
Utworzenie nowego pomieszczenia sfinansowane zostało ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Oleśnie w ramach działania „Poprawa dostępności w pomieszczeniach Starostwa Powiatowego w Oleśnie wraz z wymianą sieci LAN oraz instalacji elektrycznej i oświetlenia na energooszczędne” oraz z grantu pozyskanego przez Gminę Olesno w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” (tytuł przedsięwzięcia grantowego: poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Urząd Miejski w Oleśnie).
 
W otwarciu pokoju cichej obsługi uczestniczyli: Zuzanna Donath-Kasiura Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Agnieszka Gabruk Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu, Roland Fabianek Starosta Oleski, Stanisław Belka Wicestarosta i Sylwester Lewicki Burmistrz Olesna.
 
Nowo otwarte pomieszczenie przeznaczone jest do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami i znajduje się na poziomie minus 1.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}