W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spotkanie informacyjne dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów

11.04.2024

W środę, 10 kwietnia 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie informacyjne adresowane do osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i ich opiekunów.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów
W spotkaniu uczestniczyli: Powiatowy Rzecznik Konsumentów, przedstawiciele Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Komendy Powiatowej Policji i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
 
Podczas spotkania omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące ochrony praw konsumentów, ulg i uprawień podatkowych, które przysługują osobom fizycznym z tytułu niepełnosprawności. Przedstawione zostały także informacje dotyczące świadczenia wspierającego, jak również bezpieczeństwa w sieci i w miejscu zamieszkania. Ponadto obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się o zadaniach realizowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie.
 
Foto: PCPR Olesno
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}