W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spotkanie samorządowców

16.01.2024

W poniedziałek, 15 stycznia, w sali narad Starostwa Powiatowego w Oleśnie, odbyło się zorganizowane przez Zarząd Województwa Opolskiego spotkanie z samorządowcami z terenu powiatu oleskiego. Było to pierwsze z cyklu spotkań, które odbywać się będą w powiecie oleskim w dniach od 15 do 19 stycznia pod wspólnym hasłem „Opolskie 20 lat w Unii Europejskiej”.

Spotkanie samorządowców
Poniedziałkowe spotkanie było okazją do poznania oferty samorządu województwa opolskiego w ramach budżetu województwa na rok 2024 oraz możliwości korzystania z funduszy unijnych w nowej perspektywie finansowej w różnych dziedzinach życia społecznego (kultura, sport i turystyka, społeczeństwo obywatelskie, edukacja, zdrowie, polityka społeczna, obszary wiejskie).
 

W spotkaniu uczestniczyli Senator RP Beniamin Godyla, Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka, burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu oleskiego, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych.

Samorząd wojewódzki reprezentowali m.in. Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, Zuzanna Donath-Kasiura Wicemarszałek Województwa Opolskiego, członkowie Zarządu Województwa Opolskiego - Szymon Ogłaza i Antoni Konopka, Szymon Godyla radny Województwa, Stanisław Mazur Skarbnik Województwa Opolskiego, Agnieszka Ślusarz zastępca Dyrektora Departamentu Wdrażania Funduszy Europejskich, Jacek Partyka Dyrektor Departamentu Programowania Funduszy Europejskich, Agnieszka Okupniak Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, Renata Cygan Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.


W kolejnych dniach zaplanowane są w powiecie oleskim następujące spotkania:
  • 16 stycznia (wtorek), godz. 16.00-18.00, Pałac w Pawłowicach – spotkanie dotyczące aktywności na obszarach wiejskich z udziałem sołtysów;
  • 17 stycznia (środa), godz. 16.00-18.00, Miejski Dom Kultury w Oleśnie – spotkanie dotyczące aktywności społecznej z udziałem organizacji senioralnych, kół Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przedstawicieli obszaru edukacji i organizacji pozarządowych;
  • 18 stycznia (czwartek), godz. 16.30-18.30, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oleśnie – otwarte spotkanie Marszałka Województwa Opolskiego i Wojewody Opolskiego z mieszkańcami powiatu oleskiego;
  • 19 stycznia (piątek), godz. 16.00-18.00, hala sportowa w Praszce – spotkanie dotyczące aktywności w obszarze kultury, sportu i turystyki z udziałem organizacji i instytucji sportowych, turystycznych i działających w dziedzinie kultury.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}