W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spotkanie z Opolskim Kuratorem Oświaty

19.09.2022

Starosta Oleski Roland Fabianek oraz Wicestarosta Stanisław Belka w poniedziałek, 19 września br., uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Opolskiego Kuratorium Oświaty.

Starosta Oleski na spotkaniu z Opolskim Kuratorem Oświaty

Spotkanie odbyło się w ramach organizowanych przez Kuratorium narad z kadrą kierowniczą szkół i placówek oświatowych oraz z przedstawicielami organów prowadzących.

Głównym tematem spotkania było przedstawienie podstawowych kierunków polityki oświatowej, organizacji roku szkolnego 2022/2023 oraz zmian w przepisach oświatowych. Zagadnienia te szczegółowo omówione zostały przez Opolskiego Wicekuratora Oświaty Artura Zapałę oraz dyrektora Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Marka Wąsowskiego.


Ponadto obecni na spotkaniu dyrektorzy placówek oświatowych i edukacyjnych z terenu powiatu oleskiego mogli zapoznać się z założeniami programów „Opolska Sieć Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie” oraz „Szkolenia i doradztwo dla opolskiej edukacji włączającej”.


 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}