W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Święto Konstytucji 3 Maja

04.05.2023

W dniu Święta Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym pod wezwaniem Bożego Ciała w Oleśnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

3 maja Święto Konstytucji
W uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczestniczyli przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, poczty sztandarowe: Gminy Olesno, oleskich szkół, w tym klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, służb mundurowych – Policji, Straży Pożarnej, Jednostki Wojskowej i Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie oraz mieszkańcy Olesna.
 
Druga część uroczystych odchodów odbyła się na cmentarzu komunalnym w Oleśnie przy Pomniku Powstańców Śląskich, gdzie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów. 
Odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.
Uroczystość uświetnił występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowe nr 3 im. Powstańców Śląskich w Oleśnie.
 

Zdjęcia (47)

{"register":{"columns":[]}}