W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Konferencja pn. „Talent i praca – to się opłaca!”

18.10.2023

We wtorek, 17 października, w ramach Opolskiego Tygodnia Kariery, w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, odbyła się konferencja „Talent i praca – to się opłaca!”. Organizatorami konferencji byli: Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie i Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie.

Organizatorami konferencji „Talent i praca – to się opłaca!” byli Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie i Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie
Konferencja adresowana była przede wszystkim do młodzieży klas ósmych, a jej główną ideą było wsparcie młodzieży kończącej szkołę podstawową w procesie podejmowania decyzji o wyborze przyszłej drogi zawodowej, w tym rodzaju i profilu szkoły ponadpodstawowej.
 
Program konferencji obejmował prezentacje zaproszonych osób, które dzięki połączeniu talentu i pracy osiągnęły sukces zawodowy lub sukces w biznesie. Zaproszenie na konferencje przyjęli: Tomasz Jurczyk, Anita Kaliciak-Stampska, Andrzej Wachowski, Maksymilian Dobosz i Remigiusz Wachowski. Prelegenci w ciekawy sposób opowiadali o własnej drodze do sukcesu, nawiązując tym samym do tematu spotkania. 
 
W konferencji oprócz młodzieży uczestniczyli także dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkolni doradcy zawodowi, doradcy zawodowi OHP, kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie.
 
Na konferencji obecni byli również: Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka, Wójt Gminy Rudniki Grzegorz Domański oraz Wiceburmistrz Praszki Danuta Janikowska.
 
Konferencja zorganizowana została w ramach projektu „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie” finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}