W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

31.03.2022

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany jest od 20 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce przy współudziale Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

plakat wystawy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany jest od 20 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce przy współudziale Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Cieszy się zainteresowaniem coraz większej ilości placówek kształcenia specjalnego. Aktywuje do działań artystycznych, dając radość w samym procesie twórczym jak również podczas uroczystości finałowej. Poprzez mobilną wystawę oraz kalendarz z pracami laureatów promuje twórczość osób niepełnosprawnych. Od początku jego tytuł jest niezmienny i dotyczy najbliższego wszystkim tematu - rodziny.


Finał konkursu odbywa się w grudniu, w okresie przygotowań do świąt, co sprawia, że jego atmosfera jest pełna ciepła i radości. Ponieważ ma charakter integracyjny, uczestniczą w nim laureaci oraz zaproszeni na uroczystość uczniowie praszkowskich szkół oraz wszyscy, którym pragniemy podziękować za wsparcie przy organizacji konkursu: sponsorzy, wolontariusze, władze. 

Obecnie rodzinę widzianą oczyma laureatów dwudziestej edycji konkursu można zobaczyć w Starostwie Powiatowym w Oleśnie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}