W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Finisaż wystawy Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich

16.01.2024

W środę, 10 stycznia, w sali kominkowej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie odbyło się zakończenie wystawy prac artystów Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Finisaż wystawy Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich
Od trzech lat Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich organizuje wędrujące wystawy, na których prezentowane są w różnych miejscach w kraju wybrane prace polskich akwarelistów. W połowie grudnia ub.r. wystawa przyjechała do Olesna i przez miesiąc mieszkańcy mogli oglądać akwarele siedemdziesięciu polskich artystów. Kuratorem wystawy był Stanisław Pokorski.
 
Wcześniej obrazy wystawiane były w Białymstoku, Zamościu i Lublinie, natomiast z Olesna pojadą do Białej Podlaskiej, a później do Warszawy. W planach są również wystawy w Starym Sączu i na wybrzeżu.
 
Na finisaż przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Ewa Cichoń dyrektor Muzeum Regionalnego w Oleśnie i reprezentująca Starostę Oleskiego Bogusława Szychowska zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Nie zabrakło również mieszkańców Olesna i okolic.
Niewątpliwą atrakcją środowego finisażu była możliwość wypróbowania swoich umiejętności w malowaniu przy użyciu akwareli. Chętnych nie brakowało.
 
Obecni na finisażu mogli również przyglądać się z bliska pracy Ryszarda Rogali, prezesa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, który w trakcie spotkania namalował wspólny portret trzech wybranych osób. Powstały w trakcie spotkania obraz autor podarował na pamiątkę Miejskiemu Domu Kultury w Oleśnie.
 
W środowym wydarzeniu uczestniczyli także Adam Papke i Krzysztof Rodak wiceprezesi Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich oraz Małgorzata Cichoszewska przedstawiciel polskiego producenta farb akwarelowych.

Zdjęcia (25)

{"register":{"columns":[]}}