W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Historia pożarnictwa w powiecie oleskim

21.03.2024

W poniedziałek, 18 marca 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie pt. „Historia pożarnictwa w powiecie oleskim” zorganizowane w ramach cyklu „Historia lokalna”.

Spotkanie w ramach cyklu „Historia lokalna w powiecie oleskim” – Historia pożarnictwa w powiecie oleskim
Było to już 186. spotkanie z historią lokalną, podczas którego zaprezentowane zostały dwa tematy. O pożarnictwie na ziemiach polskich mówił Paweł Gąsiorczyk z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Natomiast Hubert Imiołczyk, członek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Oleśnie, omówił działalność jednostek ochotniczych staży pożarnych w powiecie oleskim oraz przybliżył aspekty organizacyjne i prawne dotyczące OSP.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka, radni Rady Powiatu w Oleśnie - Leszek Kałwak i Henryk Zug, Horst Chwałek dyrektor Zespołu Szkół w Oleśnie, mł. bryg. Mariusz Strzelczak zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, Wojciech Wiecha Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Oleśnie, Zygmunt Zalewski członek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Oleśnie, komendanci gminni ZG OSP z powiatu oleskiego. Na spotkanie licznie przybyła także młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, Zespołu Szkół w Oleśnie, Zespoły Szkół w Dobrodzieniu i Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.
Spotkanie prowadziła Renata Płaczek-Zielonka naczelnik Wydziały Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Oleśnie, Zarząd OP ZOSP RP w Oleśnie, Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}