W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

„Złote”, „Srebrne” i „Brązowe” szkoły powiatu oleskiego

12.01.2024

Po raz kolejny Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie znalazło się wśród najlepszych techników w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024.

W kategorii techników w Rankingu Perspektyw tytuł „Złotej” Szkoły 2024 uzyskało Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie
W kategorii techników w Rankingu Perspektyw tytuł „Złotej” Szkoły 2024 uzyskało Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie, które znalazło się w gronie stu najlepszych techników w Polsce (55 miejsce w kraju i 3 miejsce w województwie). Natomiast brązową tarczę zdobyło Technikum nr 1 im. J. Lompy w Oleśnie w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie (16 miejsce w województwie).
Tytuł „Srebrnej” Szkoły 2024 w kategorii liceów zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie (6 miejsce w województwie), a brązową tarczą wyróżnione zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce (19 miejsce w województwie).
W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 przeanalizowane zostały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących spośród 2246 i 1231 techników spośród 1755. Pod uwagę wzięto dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia, to znaczy maturę w maju 2023 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.
W odniesieniu do liceów kryteria Rankingu 2024 to:
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 procent),
  • sukcesy w olimpiadach (25 procent). 
W kategorii liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Kryteria Rankingu 2023 dla techników: 
  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 procent),
  • wyniki egzaminu zawodowego (30 procent).
{"register":{"columns":[]}}