W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nowy mikrobus dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach

28.06.2022

We wtorek, 28 czerwca 2022 roku, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Uszycach odbyła się uroczystość poświęcenia nowego mikrobusu marki Renault Trafic.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Uszycach mają nowy mikrobus – na zdjęciu podopieczni i pracownicy placówki oraz zaproszeni goście

Zakup samochodu był możliwy dzięki dofinasowaniu, które Powiat Oleski pozyskał ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 roku na realizację czterech projektów.
Jednym z nich jest właśnie projekt, z obszaru D programu, zgłoszony przez Prowincję Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich w Kopcu pod nazwą „Bezpieczna droga do rehabilitacji na warsztaty”.
Na dofinansowanie tego przedsięwzięcia Powiat Oleski otrzymał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środki w wysokości 91 975,00 zł. Pozostała część kosztów projektu pokryta została ze środków własnych projektodawcy oraz przekazanych przez instytucje wspierające działalność Warsztatów.
Nowy mikrobus jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jego zakup w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i komfort podróży tym podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach, którzy korzystają z dowozu na zajęcia.

Samochód poświęcony został przez proboszcza parafii w Uszycach księdza Andrzeja Markowskiego. W uroczystości uczestniczyli podopieczni i pracownicy placówki oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i firm, z którymi Warsztaty współpracują.

Zakup mikrobusu to jeden z dwóch projektów, które w ubiegłorocznej edycji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” były realizowany przez Prowincję na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach. W obszarze F programu Powiat Oleski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 21 888,00 zł, które pozwoliły na dofinasowanie projektu pod nazwą „Kompleksowa rehabilitacja bez barier rozwojowych w WTZ Uszyce”. Dzięki temu zakupione zostało nowe wyposażenie do pracowni ruchu i sportu, między innymi orbitrek magnetyczny, bieżnia elektryczna, urządzenie do magnoterapii czy też fotel do masażu.

Zakończył się również projekt z obszaru F programu zgłoszony przez Towarzystwo Pomocy Ludziom w Oleśnie, który polegał na wymianie dźwigu osobowego – platformy pionowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Oleśnie. Na ten cel Powiat Oleski otrzymał z PFRON dofinansowanie w wysokości 76 000,00 zł.

Natomiast na sfinalizowanie czeka zakup mikrobusu dla Gminy Radłów, który będzie wykorzystywany do przewozu osób niepełnosprawnych do placówek rehabilitacyjnych znajdujących się poza terenem gminy. Na to przedsięwzięcie Powiat Oleski otrzymał z PFRON, w ramach obszaru D programu, środki w wysokości 86 278,03 zł.

W sumie na dofinasowanie czterech projektów Powiat Oleski w 2021 roku pozyskał ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanie w wysokości 276 141,03 zł.

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}