W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Podpisane umów na dofinasowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

26.09.2023

W poniedziałek, 25 września, Starosta Oleski Roland Fabianek i Wicestarosta Stanisław Belka uczestniczyli w podpisaniu umów z beneficjentami tegorocznej edycji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” – Gminą Rudniki i Prowincją Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich.

Podpisanie umów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”
W tym roku Powiat Oleski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 270 tys. zł na dofinansowanie dwóch projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. 

Pierwszy projekt dotyczy zakupu nowego samochodu dla Gminy Rudniki na potrzeby osób niepełnosprawnych, które korzystają z rehabilitacji w placówkach znajdujących się poza terenem gminy. Projekt otrzymał dofinasowanie z PFRON w wysokości 135 tys. zł
Drugi projekt, realizowany przez Prowincję Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich, obejmuje również zakup nowego samochodu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uszycach. Na ten projekt PFRON przyznał także 135 tys. zł.
Oba samochody będą dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
To już kolejna edycja „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, w której Powiat Oleski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W poprzedniej edycji programu PFRON przyznał dofinansowanie w wysokości 266 816,34 zł na realizację dwóch projektów: na zakup nowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie (wnioskodawca Gmina Proszka) oraz na wymianę stolarki okiennej na parterze budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach oraz zakup wyposażenia do pracowni gospodarstwa domowego (wnioskodawca Prowincja Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich).
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}