W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nowy samochód dla Domu Dziecka w Sowczycach

21.09.2022

Starosta Oleski Roland Fabianek wspólnie z Marszałkiem Województwa Opolskiego Andrzejem Bułą i Wicestarostą Stanisławem Belką przekazali Dyrektor Domu Dziecka w Sowczycach Elżbiecie Polak kluczyki do nowego samochodu – busa marki Renault Trafic.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu dla Domu Dziecka w Sowczycach

Uroczystość odbyła się we wtorek, 20 września 2022 r., w Sowczycach. Poza przedstawicielami samorządu Województwa Opolskiego i Powiatu Oleskiego w spotkaniu uczestniczyli także: Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu Adam Różycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Paweł Polak oraz wychowankowie, wychowawcy i pracownicy Domu Dziecka w Sowczycach.

Zakup samochodu, który jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, został zrealizowany ze środków pozyskanych przez Powiat Oleski w ramach unijnego projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu pod nazwą „Bliżej rodziny i dziecka – wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo – wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej”. Koszt zakupu busa to 147 900 zł i w całości pokryty został z funduszy europejskich.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w ramach tego samego projektu przeprowadzono reorganizację Domu Dziecka w Sowczycach, która polegała na remoncie pierwszego piętra budynku, gdzie wydzielono trzy strefy: administracyjną, mieszkaniową i terapeutyczną. W strefie mieszkaniowej przygotowane i w pełni wyposażone zostały pokoje dla 14 wychowanków oraz wspólny aneks kuchenny i łazienka. W strefie administracyjnej odremontowane zostały biura oraz zaplecze socjalne, natomiast w strefie terapeutycznej – zaadaptowano i wyposażono pomieszczenia wykorzystywane w ramach zajęć terapeutycznych i edukacyjnych. Celem drugiego zadania było utworzenie i utrzymanie na terenie powiatu oleskiego mieszkania chronionego treningowego dla osób usamodzielnianych, które nie posiadają czasowo innych możliwości zamieszkania i znajdują się w trudniej sytuacji życiowej.

Projekt pod nazwą „Bliżej rodziny i dziecka – wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo – wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – III edycja” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII – Integracja Społeczna.

 

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}