W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Środki z Funduszu Medycznego dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie

05.10.2023

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie otrzymał blisko 8,5 mln zł dofinansowania na modernizację i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpital Olesno
Środki dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie pochodzą z Funduszu Medycznego - z programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.
 
Celem projektu jest poprawa infrastruktury Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych funkcjonujących w ramach Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie.
W ramach zadania planowana jest przebudowa i modernizacja SOR oraz pracowni diagnostycznych funkcjonujących w strukturach ZOZ.
Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma na celu rozdzielenie ruchu pacjentów z wydzieleniem stanowisk do przeprowadzania traigu oraz zapewnienie pomieszczeń sanitarnych, w tym pomieszczenia do dekontaminacji pacjenta. 
Przewiduje się również adaptację pomieszczeń w celu zabezpieczenia łóżek obserwacyjnych dla pacjentów podejrzanych o choroby zakaźne.
Projekt obejmuje również zakup sprzętu dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, min. wyposażenie pomieszczeń w monitoring pacjenta i system przywoławczy personelu oraz zakup aparatu do znieczulenia i aparatów usg.
 
W ramach rozszerzenia możliwości diagnostycznych pracowni obsługujących SOR  planowany jest zakup aparatu cyfrowego rtg wraz z możliwością bezpośredniego przekazywania obrazów i opisów do obszarów SOR.
 
Całkowita wartość inwestycji: 9 287 000,00 zł, otrzymane dofinansowanie: 8 467 000,00 zł.
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}