W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Oleskie szkoły ponadpodstawowe będą współpracować z Uniwersytetem Opolskim

28.10.2022

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie oraz Zespół Szkół w Oleśnie podpisały umowy o współpracy z Uniwersytetem Opolskim.

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie – na zdjęciu prorektor do spraw kształcenia i rozwoju dr hab. Izabella Pisarek, prof. Uniwersytetu Opolskiego i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie Dorota Mielczarek-Koziołek
Umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie, a Uniwersytetem Opolskim podpisana została w  dniu 20 października 2022 r. Przewiduje ona między innymi nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie transferu technologii, udoskonalenia procesu kształcenia, organizacji praktyk, staży dla studentów Uniwersytetu Opolskiego w placówce w Oleśnie, organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń, wykładów z udziałem młodzieży szkolnej. 
Ze strony szkoły umowę sygnowała dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie Dorota Mielczarek-Koziołek, w imieniu uczelni - prorektor do spraw kształcenia i rozwoju dr hab. Izabella Pisarek, prof. Uniwersytetu Opolskiego.
Warto w tym miejscy zaznaczyć, że na Uniwersytecie Opolskim pracują absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie – Maciej Kochański dyrektor Biura Marketingu i PR na Uniwersytecie Opolskim i rzecznik prasowy uczelni oraz doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego Sabina Wyrwich-Płotka
Natomiast w dniu 26 października 2022 r. umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Opolskim podpisał Zespół Szkół w Oleśnie. Dzięki umowie nauczyciele szkoły zyskają wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, a uczniowie możliwość udziału w wybranych zajęciach akademickich prowadzonych na terenie Uniwersytetu. Ponadto umowa przewiduje współpracę obu placówek w organizacji praktyk, jak również uczestnictwo uczniów szkoły w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet, takich jak Opolski Festiwal Nauki, seminaria, konferencje, targi, wystawy, czy panele.
Umowę podpisali JM Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk i dyrektor Zespół Szkół w Oleśnie Marek Leśniak.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}