Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny – rozstrzygnięcie etapu lokalnego
28.01.2026
Dzisiaj Starosta Oleski Bożena Konarska-Markiewicz oraz Wicestarosta Roland Fabianek wzięli udział w rozstrzygnięciu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, które odbyło się w Centrum Szkoleniowo Rekreacyjne '5 poziom' .
Wydarzenie było doskonałą okazją do podziwiania talentu, kreatywności i wrażliwości artystycznej uczestników – od najmłodszych po dorosłych. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością oraz pięknym ukazaniem tematyki pożarniczej i bezpieczeństwa.
Laureaci konkursu:
I grupa – przedszkola
1 miejsce - Antonina Szymańska – ZSP Strojec
2 miejsce - Katarzyna Dylong – ZSP Sowczyce
3 miejsce - Antoni Karlak – PP Gorzów Śląski
4 miejsce – Emil Barowski – PSP 3 Olesno
5 miejsce – Dawid Wróbel – PP 3 Olesno
II grupa – szkoły podstawowe (klasy I–IV)
1 miejsce - Mikołaj Dzięcioł – SP 2 Praszka
2 miejsce - Feliks Antkowiak – PSP 1 Olesno
3 miejsce - Franciszek Kubosch – ZSP Borki Wielkie
4 miejsce – Nikodem Meryk – OSP Kozłowice
5 miejsce – Ada Faryś – ZSP Strojec
III grupa – szkoły podstawowe (klasy V–VIII)
1 miejsce - Dominika Niesłony – PSP 2 Olesno
2 miejsce - Piotr Jura – PSP Dalachów
3 miejsce - Ewelina Nowak – ZSP Strojec
4 miejsce – Zofia Baran – ZSP Strojec
5 miejsce – Victoria Preussner – PSP Kozłowice
IV grupa – szkoły ponadpodstawowe
1. Magdalena Gnacy – ZSP Praszka
2. Kacper Kaczmarek – ZSP Praszka
3. Nikola Sobieralska – ZSP Praszka
V grupa – osoby dorosłe
1. Beata Gawłyta – OSP Skrońsko
2. Mariola Kapica – OSP Skrońsko
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu!
Dziękujemy organizatorom i opiekunom za zaangażowanie, a młodym artystom życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.