W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Uczniowie oleskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z wizytą w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie

30.11.2022

We wtorek, 29 listopada 2022 r., w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie odbyła się szczególna lekcja pracowni aplikacji internetowych, w której uczestniczyli, wraz ze swoimi starszymi kolegami, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie.

Wspólna lekcja pracowni aplikacji internetowych
Na zajęciach w pracowni informatycznej starsi i młodsi uczniowie wspólnie uczyli się tworzenia szablonu strony internetowej. Zajęcia prowadził Wojciech Motus nauczyciel zawodowych przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie. 
Grupę uczniów ze szkoły podstawowej stanowili w większości ośmioklasiści.
Są to osoby, które interesują się informatyką i wiążą z nią swoją przyszłość, najpierw edukacyjną, a być może za kilka lat także zawodową – mówiła Katarzyna Jurczyk szkolny doradca zawodowy, pedagog oraz nauczyciel biologii w PSP nr 2 w Oleśnie.
Była to normalna lekcja trzeciej klasy technikum informatycznego, a nasi goście mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką zajęć informatycznych oraz pracy na komputerach typu Macintosh – wyjaśniał Wojciech Motus.
To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu lekcja w oleskim Zespole Szkół Zawodowych. W październiku dwukrotnie odbyły się zajęcia kulinarne w pracowni gastronomicznej, na które zaproszeni zostali uczniowie z oleskich podstawówek. Natomiast w przyszłym roku odbędą się lekcje dla elektryków, handlowców i budowlańców, zaplanowana jest również wizyta uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie.
Organizacja takich lekcji związana jest z promocją szkoły i przyszłoroczną rekrutacją. Niewątpliwą zaletą takiej formy zajęć jest to, że odbywają się one w małych grupach, są sprofilowane i dedykowane osobom zainteresowanym konkretnym kierunkiem nauczania.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}