W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

20.01.2023

W czwartek, 19 stycznia 2023 r., Starosta Oleski Roland Fabianek spotkał się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych. Głównym tematem spotkania była organizacji roku szkolnego 2023/2024 oraz rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu oleskiego.

Dyrektorzy szkół wyróżnionych w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 wraz ze Starostą Oleskim Rolandem Fabiankiem i Wicestarostą Stanisławem Belką
W spotkaniu uczestniczyli także Wicestarosta Stanisław Belka, Skarbnik Powiatu Roman Neugebauer i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Renata Płaczek-Zielonka.
Spotkanie było również okazją do wręczenia gratulacji dla tych szkół z powiatu oleskiego, które w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 zdobyły tytuły „Złotych” i „Srebrnych” Szkół 2023.
W kategorii techników w Rankingu Perspektyw tytuł „Złotej” Szkoły 2023 uzyskało Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie. Gratulacje Starosty Oleskiego odebrała dyrektor szkoły Dorota Mielczarek-Koziołek.
W tej samej kategorii tytuł „Srebrnej” Szkoły 2023 zdobyło Technikum w Zespole Szkół w Dobrodzieniu. Gratulacje odebrał dyrektor palcówki Joachim Wloczyk.
W kategorii liceów tytułu „Srebrnej” Szkoły 2023 otrzymały: I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie – gratulacje odebrał dyrektor Marek Leśniak i I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce – gratulacje odebrała p.o. dyrektora Bożena Skrzeszowska-Zagórska.
Podziękowania otrzymali także dyrektor Zespołu Szkół w Oleśnie Marek Leśniak i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie Horst Chwałek za współorganizację gali „Róże Powiatu” 2023.
Warto w tym miejscu dodać, że oba wyróżnione licea mogą pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością matury w 2022 roku. W przypadku I LO w Praszce w zeszłym roku szkolnym egzamin dojrzałości zdało 100 procent przystępujących, natomiast w I LO w Oleśnie – było to blisko 99 procent. Natomiast powiat oleski zajął trzecie miejsce w województwie pod względem uzyskanych przez wszystkie szkoły wyników matury 2022.
Jak podkreślał na spotkaniu Starosta Oleski Roland Fabianek, rozpoczęcie nauki w tych szkołach daje gwarancje ich ukończenia z bardzo dobrymi wynikami.
Absolwenci szkół podstawowych mogą kontynuować naukę w powiecie oleskim w następujących szkołach:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce,
  • Zespół Szkół w Oleśnie,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Praszce,
  • Zespół Szkół w Dobrodzieniu,
  • Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}