W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w powiecie oleskim

27.06.2023

Zakończyła się realizacja dwóch projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, na które Powiat Oleski otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 266 816,34 zł.

Jubileusz 10-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie
Pierwszy z zakończonych projektów dotyczył zakupu nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. Zakupiony samochód przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym także osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Realizacja projektu była możliwa dzięki pozyskanym przez Powiat Oleski środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Złożony przez Gminę Praszka wniosek pod nazwą „Sprawny dojazd – zakup nowego samochodu dla ŚDS w Ganie” uzyskał dofinansowanie z PFRON w wysokości 112 186,46 zł. Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się 15 czerwca 2023 r. podczas uroczystości jubileuszu 10-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie.
 
Drugi projekt pn. „Świat w oknie uczestników WTZ Uszyce” realizowany był przez Prowincję Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach. W ramach projektu przeprowadzono wymianę stolarki okiennej w budynku Warsztatów oraz zakupiono nowe wyposażenie dla pracowni gospodarstwa domowego. Wartość dofinansowania tego projektu ze środków PFRON wyniosła 154 629,88 zł. Spotkanie kończące realizację zadania w WTZ Uszyce odbyło się 22 czerwca 2023 r. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Oleski Roland Fabianek i Wicestarosta Stanisław Belka oraz kierownictwo, pracownicy i podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}