W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w powiecie oleskim

25.10.2022

W tegorocznej edycji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansuje dwa projekty zgłoszone przez Powiat Oleski. Łączna wartość dofinansowania to 266 816,34 zł.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Pierwszy projekt dotyczy zakupu nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. Będzie to mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Projektodawcą jest Gmina Praszka, a przyznane przez PFRON dofinansowanie wynosi 112 186,46 zł.
Natomiast drugi projekt swoim zakresem obejmuje wymianę stolarki okiennej na parterze budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach oraz zakup wyposażenia do pracowni gospodarstwa domowego. Projektodawcą jest Prowincja Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Na realizację tego projektu Powiat Oleski otrzymał dofinansowanie w wysokości 154 629,88 zł.
To już kolejna edycja „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, w której Powiat Oleski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W poprzedniej edycji programu PFRON przyznał dofinansowanie w wysokości 276 141,03 zł na realizację czterech projektów: na zakup dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach i dla Gminy Radłów samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, na wymianę dźwigu osobowego – platformy pionowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz na zakup nowego wyposażenia pracowni ruchu i sportu w WTZ Uszyce.
 
{"register":{"columns":[]}}