W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nowa kotłownia w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim

24.10.2022

Zakończona została przebudowa kotłowni w budynku Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim. Otwarcia nowej, ekologicznej kotłowni, które odbyło się we wtorek, 18 października 2022 r., dokonali: Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka i dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik.

Otwarcie nowej kotłowni w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim - na zdjęciu Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik
Inwestycja polegała na wymianie starej kotłowni na gazową wraz z instalacją gazu i wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku szkoły i zrealizowana została przy dofinansowani ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Jest to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Przebudowa kotłowni w gorzowskim Zespole Szkół to jeden z elementów projektu pn. „Wymiana źródeł ciepła wraz z zastosowaniem OZE w budynkach pięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oleskiego (Olesno, Dobrodzień, Gorzów Śląski) oraz wykonanie niezbędnych prac termomodernizacyjnych”, na realizację którego Powiat Oleski otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środki w wysokości 1 500 000,00 zł. Szacowany koszt całej inwestycji to 2 990 000,00 zł.
W ramach pozyskanych środków do tej pory sporządzono dokumentację techniczną na wymianę źródeł ciepła dla Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, Zespołu Szkół w Oleśnie, Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim i Zespołu Szkół w Dobrodzieniu oraz wykonano przebudowę kotłowni węglowej na kotłownię gazową wraz z instalacją gazu i wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku gorzowskiego Zespołu Szkół. Koszt tego ostatniego przedsięwzięcia to 531 273,50 zł.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}