W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Oleski Festiwal Tańca

15.11.2022

Około 200 par z klubów tanecznych z całej Polski wzięło udział w dwudniowym Oleskim Festiwalu Tańca, który odbył się 11 i 12 listopada 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Oleśnie. Na parkiecie wystąpili także tancerze z oleskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „Róża”.

Oleski Festiwal Tańca
W ramach tegorocznego Oleskiego Festiwalu Tańca w piątek, 11 listopada, rozegrany został XXXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Po raz ósmy gospodarzem turnieju było I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnie. 
Wśród uczestników turnieju na parkiecie zaprezentowała się liczna grupa tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego „Róża” Olesno. W kategorii wiekowej do lat 9 w klasie H w tańcach solowych wystąpili: Hanna Musioł, Wiktoria Los i Wiktoria Tomys, która wywalczyła awans do klasy G. W tej samej kategorii wiekowej, również w klasie H na parkiecie wystąpiły dwie oleskie pary: Dawid Pilarz i Agata Skiba oraz Łukasz Rosicki i Maja Sala. W kategorii wiekowej 10-11 lat w klasie H wśród rywalizujących tancerzy Klub „Róża” reprezentowały pary: Damian Nowak i Veronika Tutova oraz Roman Moskalenko i Zofia Pietruska. Występ drugiej pary zakończył się jej awansem do klasy G. Natomiast w kategorii wiekowej 14-15 lat w klasie E zatańczyła para Szymon Ogrodnik i Kamila Dworacka.
W sobotniej części turnieju w klasie F w kategorii Senior 3 w tańcach standardowych czwarte miejsce wytańczyła para Marek Leśniak i Violetta Leśniak (Klub Tańca Towarzyskiego „Róża” Olesno). Druga para reprezentująca oleski klub tańca, Jerzy Jeziorowski i Jolanta Kubat-Jeziorowska, w klasie B w stylu standardowym zajęła drugie miejsce, natomiast w tańcach latynoamerykańskich – trzecie.
Głównym wydarzeniem drugiego dnia Oleskiego Festiwalu Tańca było Grand Prix Polski Seniorów. Nie zabrakło tutaj również oleskiego akcentu. Para klubu „Róża”, Jerzy Jeziorowski i Jolanta Kubat-Jeziorowska, zdobyła drugie miejscu w tańcach standardowych oraz trzecie w latynoamerykańskich.
Podczas sobotniej wieczornej gali zwycięzcom Grand Prix Polski Seniorów nagrody wręczyli Senator RP Beniamin Godyla i Starosta Oleski Roland Fabianek.
Organizatorami tegorocznego Oleskiego Festiwalu Tańca byli: Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Klub Tańca Towarzyskiego „Róża” Olesno, I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie, Okręg Opolski Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Studio Tańca i Rozrywki „Dancer” Krzysztof Musioł i Fundacja „Aktywnym Być”.
Kierownik artystyczny Festiwalu – Krzysztof Musioł.

Patronat nad Festiwalem objęli: Senator Rzeczypospolitej Beniamin Godyla, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Starosta Oleski Roland Fabianek, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. 
 

Zdjęcia: fotodedyk, M. Flank

Zdjęcia (48)

{"register":{"columns":[]}}