W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Konferencja „Od walki do zwycięstwa”

11.06.2024

W poniedziałek, 10 czerwca 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyła się zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie konferencja pn. „Od walki do zwycięstwa”.

Konferencja „Od walki do zwycięstwa”
Konferencja adresowana była głównie do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu oleskiego. W spotkaniu udział wzięli również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleśnie.
 
W pierwszej części poniedziałkowego spotkania Tomasz Boral, trener personalny sztuki walki i fitness, dyplomowany masażysta, zaprezentował wykład pn. „Motywacja w życiu poprzez trening sztuki walki. Rozwój mentalny człowieka”. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, jaką rolę w kształtowaniu motywacji i rozwoju mentalnego odgrywa trening sztuk walki, jak dzięki systematycznemu treningowi można osiągać nie tylko doskonałość fizyczną, ale również rozwijać siłę woli, determinację oraz umiejętność pokonywania własnych ograniczeń. Prelekcja połączona była z pokazem, w którym uczestniczyli uczniowie i podopieczni WTZ.
 
W drugiej części konferencji odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w roku 2024 – edycja dla szkól podstawowych. W tym roku do konkursu zgłosiło się 27 uczniów. Ich zadaniem było przygotowanie krótkiego filmu zachęcającego pracodawcę do zatrudnienia w jego firmie. Nadesłane na konkurs autoprezentacje oceniało jury w składzie: Jolanta Górka - dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oleśnie, Bogusława Szychowska – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Oleśnie, Paweł Miozga - kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie, Kryspin Nowak - przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Oleśnie, Maciej Flank - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie.
 
W konkursie udział wzięli: Mateusz Ptak (ZSP w Borkach Wielkich), Wiktoria Więdłocha, Zofia GrabarekZofia Patyk (PSP w Cieciułowie), Karolina FilipczykOliwia Idasiak (PSP w  Dobrodzieniu), Katarzyna Erd (PSP w Gorzowie Śląskim), Filip KucharskiMaja Duś (PSP w Jaworznie), Blanka Wiktorek, Hania Pietras (PSP w Kowalach), Dominika Seman, Ksawery GierczykPaweł Badera (PSP nr 1 w Oleśnie), Kinga ZadwornaZuzanna Dyrda (SP nr 2 w Praszce), Dagmara Kryściak, Lena PawlaczykNadia Bór (PSP nr 3 w Praszce), Alicja Pietras, Julian Furmański (PSP nr 4 w Praszce), Emilia Wiatr, Marcel JarosińskiOliwia Froniewska (PSP w Radłowie), Kamila Gorąca (PSP w Rudnikach), Liliana SzczygiełMilena Jendrzej (PSP w Zębowicach).
Sześciu najwyżej ocenionych uczniów dostało się do finału konkursu i uczestniczyło w symulowanej rozmowie o pracę. W finale udział wzięli: Ksawery Gierczyk, Karolina Filipczyk, Milena Jendrzej, Filip Kucharski, Zuzanna Dyrda i Lena Pawlaczyk. 
 
Wyniki końcowe konkursu:
  • I miejsce - Ksawery Gierczyk (PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun - Anna Hiller-Janik),
  • II miejsce - Milena Jendrzej (PSP w Zębowicach, opiekun – Agata Wons-Wiecha),
  • III miejsce - Filip Kucharski (PSP w Jaworznie, opiekun – Aleksandra Strugała).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, finaliści i laureaci – statuetki oraz nagrody rzeczowe.
Ponadto nauczyciele, w większości szkolni doradcy zawodowi, otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
W konferencji uczestniczyli również zaproszeni goście: Małgorzata Kozioł – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, Damian Hutsch – kierownik Wydział ds. Kształcenia Ustawicznego w WUP Opole, Katarzyna Bajer - specjalista ds. Programów w WUP Opole, Renata Płaczek-Zielonka – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Oleśnie, członkowie komisji konkursowej oraz doradcy zawodowi.
Konferencja została zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie w ramach realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy projektu pn. „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.

Zdjęcia (41)

{"register":{"columns":[]}}