W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

„Muzyka łagodzi obyczaje”

Pod takim hasłem we wtorek, 27 czerwca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Praszce odbyło się spotkanie w ramach projektu realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Oleśnie.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Działania projektowe adresowane były do uchodźców z Ukrainy, młodzieży z terenu powiatu oleskiego i lokalnej społeczności. Głównym punktem spotkania był koncert znanych artystów Michała Kielaka i Sebastiana Riedla oraz uczestników konkursu wokalnego organizowanego przez Opolską Wojewódzką Komendą OHP. 
 
Na stoiskach przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie każdy uczestnik spotkania mógł skorzystać z szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych, m.in. można było dokonać pomiaru poziomu tkanki tłuszczowej, wykonać badanie smokolajzerem (wskazuje zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu), założyć alkogogle, czyli okulary umożliwiające osobie trzeźwej widzenie świata oczami osoby z zawartością 1 promila alkoholu we krwi. Udzielano również informacji na temat szkodliwości palenia papierosów czy też sposobach radzenia sobie z problemem alkoholowym.
 
Do działań prozdrowotnych realizowanych w ramach projektu „Muzyka łagodzi obyczaje” przyłączyli się przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży, dzięki którym podczas czwartkowego spotkania przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 
Na uczestników czekały także dodatkowe atrakcje, na przykład masaże relaksacyjne oferowane przez jeden z opolskich gabinetów masażu.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}