W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Koncert charytatywny „Bo każda chwila jest ważna”

22.12.2022

Podczas koncertu charytatywnego „Bo każda chwila jest ważna”, który odbył się w piątek, 16 grudnia 2022 r., w I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie, udało się zebrać ponad 8,5 tysięcy złotych na rzecz opolskiego Hospicjum BETANIA Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie.

Koncert charytatywny „Bo każda chwila jest ważna”
Pomysł zorganizowania koncertu zrodził się w kwietniu tego roku, kiedy to w oleskim liceum odbywała się „noc zawodów”, podczas której uczniowie poznają różne zawody za sprawą zapraszanych osób. Jedną z takich osób była Barbara Chyłka, koordynatorka wolontariatu ze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. Współpraca I LO w Oleśnie z opolskim hospicjum sprawiła, że wśród nauczycieli i uczniów pojawiła się idea, aby w jakiś sposób wspomóc tę instytucję. Efektem tego był piątkowy koncert charytatywny „Bo każda chwila jest ważna”.
Koncert poprowadzili Renata Płaczek-Zielonka naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Oleśnie i Marek Leśniak dyrektor Zespołu Szkół w Oleśnie. Wśród gości, którzy przybyli na to niezwykłe wydarzenie, byli również dyrektor Opolskiego Hospicjum BETANIA Jarosław Wach i Barbara Chyłka.

W czasie koncertu, w przepięknej, świątecznej scenerii, wystąpili: orkiestra dęta z Olesna pod batutą Renaty Menzel, chór oleski Corpus Christi pod kierownictwem Krystyny Hober, uczniowie oleskiego liceum oraz Kamil Kilian Mateusz Gędek. W popisach tanecznych zaprezentowały się pary Pascal Thomalla i Kamila Ogrodnik, Szymon Ogrodnik i Kamila Dworacka oraz zespół tańca towarzyskiego w składzie: Julia Hęcińska, Joanna Pietruska, Paulia Sitek, Olga Gruca.
Dla przybyłej na koncert publiczności przygotowano także kiermasz świąteczny oraz okolicznościową kawiarenkę. 

Zdjęcia: fotodedyk

Zdjęcia (31)

{"register":{"columns":[]}}