W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Starostwo Powiatowe w Oleśnie grało razem z 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

01.02.2023

W tym roku Starostwo Powiatowe w Oleśnie przyłączyło się do praszkowskiego sztabu 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W dniu Finału, 29 stycznia, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Praszce, gdzie mieścił się praszkowski sztab WOŚP, Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwa i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Oleśnie, wspólnie z przedstawicielami innych służb, zorganizował stoisko promujące prozdrowotne postawy.
Zainteresowane osoby mogły na stoisku skorzystać z bezpłatnych badań spirometrii i smokolajzerem (urządzenie wskazujące zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu), wykonać pomiar poziomu tkanki tłuszczowej czy też założyć alkogogle, czyli okulary umożliwiające osobie trzeźwej widzenie świata oczami osoby z zawartością 1 promila alkoholu we krwi.
Odwiedzający stoisko mogli również uzyskać informacje o szkodliwości palenia papierosów, sposobach radzenia sobie z problemem alkoholowym oraz o innych zagadnieniach z zakresu profilaktyki prozdrowotnej.
Zebrane na stoisku do puszki WOŚP dobrowolne wpłaty zasiliły konto Sztabu Praszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się rekordowy praktycznie we wszystkich sztabach grających na terenie powiatu oleskiego.

W oleskim sztabie WOŚP „pękła” magiczna kwota 100 tys. zł - zebrano 102 tys. zł. W Praszce, która grała wspólnie z gminą Radłów, zebrano 82 tys. zł, nie jest to jednak kwota ostateczna, gdyż do końca tygodnia trwają jeszcze licytacje. Sztab WOŚP w Dobrodzieniu również pobił zeszłoroczny rekord i podczas 31. Finału zebrał ponad 42 tys. zł. Podobnie było w sztabach w gminie Rudniki (33 tys. zł) oraz w gminie Gorzów Śląski (26 tys. zł).


Zdjęcia: WOŚP Praszka, WOŚP Gorzów Śląski - M. Flank, WOŚP Olesno - Studio Domańscy

 

 

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}