W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Pielgrzymka maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle na Jasną Górę

Msza święta dla maturzystów pod przewodnictwem bp Edwarda Białogłowskiego

Dnia 21 września br., młodzież z naszego Liceum w liczbie 135 maturzystów Pielgrzymowała na Jasną Górę prosząc o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych. O godzinie 9.30 dotarliśmy szczęśliwie do duchowej stolicy Polski.

Pierwszym punktem programu była konferencja, którą wygłosił ks. Jakub Gunia.

Po konferencji uczestniczyliśmy w nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu, które w  prowadzili  uczniowie wraz z ks. katechetą z Biecza. W czasie nabożeństwa wielu maturzystów skorzystało z sakramentu pokuty. Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył bp Edward Białogłowski. W homiliach hierarcha pytał o cel pielgrzymowania na Jasną Górę. „Po co przychodzimy na Jasną Górę? (…) Aby na progu dorosłości porozmawiać szczerze o wszystkim z Matką. Trzeba porozmawiać o dalszej drodze swojego życia i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: Na jakich wartościach chcę budować to życie? Rok maturalny jest czasem, w którym musi nastąpić głębokie zapytanie siebie: Gdzie Pan Bóg chce mnie mieć? To pytanie trzeba dzisiaj zanieść przed obraz Matki Bożej. Może usłyszysz upewnienie, że twoja droga służby będzie realizowana w małżeństwie, w drodze pięknej, trudnej i wymagającej. Może dzisiaj usłyszysz szept: Pójdź za mną, aby służyć Panu Bogu w kapłaństwie, czy życiu zakonnym. A może Bóg widzi cię jako apostoła osoby samotnej w świecie” – mówił do młodzieży biskup. W czasie Eucharystii tradycyjnie młodzi dokonali aktu zawierzenia Jasnogórskiej Maryi. “Chcemy naszą młodość zawierzyć Jezusowi i Jego Matce. Maryjo stajemy przed Twoim obliczem, wyjednaj nam łaskę naśladowania Ciebie w wierności Bogu, Dawcy Miłości. Obdarz nas siłą do czynienia dobra, silną motywacją do nauki i odwagą podejmowania życiowych wyzwań” – prosili przedstawiciele młodych. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczy co roku  pielgrzymce na Jasną Górę w ramach duchowego przygotowania do egzaminów maturalnych i wyboru dalszej drogi życiowej.

W tym roku szkolnym młodzież rozpocznie egzaminy maturalne 4 maja 2023 roku.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}