W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stanowisko Rady Rodziców i Rady Szkoły przy I LO w Jaśle

Zdjęcie budynku szkoły

                                                                                                                    Jasło, 22 lutego 2022 r.
 

                           Stanowisko Rady Rodziców i Rady Szkoły

          Rada Rodziców i Rada Szkoły przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec projektu uchwały Rady Powiatu w Jaśle w sprawie utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle. 

          Nazwa Szkoły jest niematerialnym dziedzictwem kulturowym Powiatu Jasielskiego i całego regionu, a ponad 150-letnia tradycja Szkoły nie może zostać przekreślona nieracjonalną decyzją administracyjną. Uważamy, że zmiany te nie poprawią sytuacji ekonomicznej i nie przyczynią się do poszerzenia oferty edukacyjnej obu placówek.

          Pragniemy podkreślić, że spora część uczniów wybiera I Liceum kontynuując wielopokoleniowe tradycje rodzinne, a połączenie szkół zmniejszy zainteresowanie potencjalnych kandydatów.

Rada Rodziców i Rada Szkoły
przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego
w Jaśle 

Materiały

Stanowisko Rady Rodziców i Rady Szkoły I LO w Jaśle
Stanowisko​_Rady​_Rodziów​_i​_Rada​_Szkoły.pdf 0.74MB
{"register":{"columns":[]}}