W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej

Parlament Europejski

          24 maja 2024 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle mieli okazję wziąć udział w prowadzonej przez Annę Filip lekcji, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”, którego celem było zwiększenie świadomości mieszkańców, związanej z przynależnością Polski do UE oraz łączących się z tym korzyści. W lekcji uczestniczyła klasa 2 E oraz grupa dziennikarska z klasy 3 C, pod opieką nauczycielki Beaty Baraś.
          Podczas zajęć młodzież dowiedziała się więcej na temat Unii Europejskiej oraz poznała korzyści, jakie odniósł nasz kraj dzięki temu akcesowi. Uczestnicy lekcji zweryfikowali swoją dotychczasową wiedzę, aktywnie uczestnicząc w różnorodnych ćwiczeniach i odpowiadając na pytania. Część zajęć poświęcono wyborom do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak sprawdzić, kto z naszych okolic aktualnie w nim zasiada i jakie inicjatywy podejmuje.
          Nie zabrakło również pracy zespołowej. Grupy wyszukiwały najciekawsze informacje z podanych stron internetowych. Uczniowie poznali w ten sposób wiarygodne źródła informacji o
funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz o akcjach przez nią przeprowadzanych. Podsumowanie zajęć stanowił krótki film na temat zrealizowanych w Jaśle projektów finansowanych ze środków UE. Dzięki niemu młodzież mogła sobie uświadomić, jak wiele miasto zawdzięcza projektom unijnym i w jaki sposób przyczyniają się one do rozwoju Jasła.
          Lekcja była nie tylko okazją do zdobycia cennej wiedzy, ale także przyczyniła się do międzyklasowej integracji, którą zapewniła praca w grupach oraz wymiana zdobytych informacji. Na koniec uczniowie podziękowali Annie Filip za ciekawe zajęcia i zostali obdarowani drobnymi gadżetami.

Julia Pietrzycka, kl. 3 C
z edukacją dziennikarską

{"register":{"columns":[]}}