W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bene Meritus

smart

               5 czerwca 2024 r. dziesięciu uczniów  szkół średnich z  naszego powiatu otrzymało od Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia wyróżnienie „Bene Meritus – dobrze zasłużony". Nagroda ta, przyznawana przez Zarząd Powiatu w Jaśle, trafia do uczniów, którzy osiągają doskonałe wyniki w nauce, reprezentują szkołę w  konkursach i olimpiadach, angażują się w działalność  samorządu szkolnego, organizują życie szkolne, promują wśród rówieśników wartościowe formy spędzania czasu oraz są ludźmi pomocnymi i życzliwymi.

               Wyróżnienie  zostało ustanowione  przez Zarząd Powiatu w 2010 r. i jest przyznawana co roku jednemu uczniowi z każdej szkoły ponadpodstawowej. Zgodnie z regulaminem, kandydatów do wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” zgłaszają wychowawcy klas - po konsultacji z samorządem klasowym. Następnie Rada Pedagogiczna  wybiera  jednego ucznia i przedstawia Zarządowi Powiatu w Jaśle jego kandydaturę.

               Uroczystość wręczenia tegorocznych wyróżnień odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia przez Starotę Powiatu Jasielskiego i Dyrektora Szkoły – Grzegorza Ziębę, uzdolnieni muzycznie i aktorsko uczniowie uświetnili swymi występami uroczystą akademię.

               Uczniem wyróżnionym z I LO w Jaśle, który odebrał nagrodę „Bene Meritus” w honorowej asyście rodziców i dyrektora naszej szkoły, został Bartosz Wszołek, uczeń klasy IIIa -  laureat i finalista olimpiad przedmiotowych: z historii i z wiedzy o społeczeństwie.

 
Gratulujemy Bartkowi zasłużonego sukcesu! 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}