W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XIV Powiatowy Konkurs Humanistyczny

Uczestnicy konkursu

Nic wiecznego na świecie:
Radość się z troską plecie...

                                                  Jan Kochanowski

         5 marca 2024 roku w auli I LO w Jaśle odbył się II etap XIV edycji Powiatowego Konkursu Humanistycznego. Uczestniczyło w nim 38 uczniów klas siódmych i ósmych z siedemnastu szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych była życiowa mądrość w twórczości Jana Kochanowskiego. Organizatorzy konkursu - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla St. Leszczyńskiego w Jaśle oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle - pragną, poprzez swoje działania, promować czytelnictwo, rozwijać uzdolnienia, zainteresowania i pasje uczniów, a także uwrażliwiać ich na wartości humanistyczne zawarte w tekstach literackich.

         Test konkursowy w II etapie konkursu trwał 60 minut i obejmował zadania otwarte krótkiej i dłuższej wypowiedzi pisemnej ukierunkowanej na analizę i interpretację utworów wskazanych w bibliografii oraz zadania polegające na badaniu tekstu na poziomie językowym i stylistycznym.

         Po zakończeniu zmagań konkursowych, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, obserwatorium astronomicznego, poznali planowaną ofertę edukacyjną w roku szkolnym 2024/2025

         Miłośnikom literatury – serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy otwartości na świat emocji i niezwykłych literackich doznań!

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}