W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Klasa 3B na krakowskiej AGH

Klasa 3B na krakowskiej AGH

W ramach współpracy I Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Górniczo- Hutniczej klasa 3B zorganizowała w grudniu wycieczkę przedmiotową do Krakowa.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Doświadczalnej - unikatowego w skali kraju i jednego z nielicznych w Europie laboratoriów badawczo-dydaktycznych, gdzie prezentowane są maszyny górnicze stosowane w polskim przemyśle. Następnie odwiedziliśmy Laboratorium Industry 4.0 wyposażone w pełni funkcjonalną linię produkcyjną opartą o sterowniki Siemens S7 1500 oraz uczestniczyliśmy w wykładzie z matematyki. Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki podziwialiśmy robota skonstruowanego samodzielnie przez studentów AGH oraz udaliśmy się do stanowiska do badań izolacyjności akustycznej w laboratorium wibroakustyki oraz komory bezechowej, która zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Po południu zjedliśmy obiad w studenckiej stołówce i zostaliśmy oprowadzeni po miasteczku studenckim i głównym budynku uczelni. Tam byliśmy świadkami tradycyjnego „skoku przez skórę”, czyli symbolicznego pasowania na górników studentów i studentek Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, odbywającego się podczas uroczystego Sentau AGH. 
Pobyt w Krakowie zakończyliśmy spacerem po krakowskiej Starówce.
Bardzo dziękujemy prodziekanowi Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki ds. Kształcenia - panu dr hab. inż. Waldemarowi Rączce za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i oprowadzenie naszej grupy po uczelni.

Koordynator ds. współpracy- Anna Mikuś

Klasa 3B na krakowskiej AGH

{"register":{"columns":[]}}