W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

NAGRODA „BENE MERITUS – dobrze zasłużony”

Nagrodzeni uczniowie wraz ze Starostą Jasielskim, rodzicami i dyrektorami szkół

14 czerwca br., odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszych uczniów z terenu powiatu jasielskiego. W tym roku Zarząd Powiatu w Jaśle przyznał nagrodę „Bene Meritus - dobrze zasłużony” dla 10 uczniów. Jednym z nich był tegoroczny maturzysta z naszej szkoły - Mikołaj Lignar, absolwent klasy 3GD.
Największym tegorocznym osiagnięciem Mikołaja było uzyskanie tytułu laureata XLVIII Olimpiady Geograficznej. W finale olimpiady Mikołaj zdobył 24 lokatę w Polsce. Mikołaj brał również udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w II etapie XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z zakresu geografii z elementami geologii, w ubiegłym roku uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskiego Konkursie Geograficznym Geo – Planeta PLUS.

Wyróżnienie „Bene Meritus” zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w 2010 r.  
Nagroda może być corocznie przyznana jednemu uczniowi z danej szkoły ponadpodstawowej. Otrzymują ją uczniowie, którzy osiągają znakomite wyniki w nauce, reprezentują swoją szkołę w konkursach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.
Zgodnie z regulaminem kandydatów do wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, następnie Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

 

Materiały

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-jasielski/nagrody-us--dobrze-zasluzony-dla-uczniow-powiatu-jasielskiego

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}