W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Finał krajowy Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Państwach Trójmorza

Finał krajowy
Dnia 27.11.2021 r. w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się finał krajowy konkursu wiedzy o państwach Inicjatywy Trójmorza. Konkurs organizowany był przy współpracy z Fundacją Jagiellońską, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie i był współfinansowany m.in. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.   Błażej Liana (2C) oraz Karol Maciejczyk (3PA) wzięli udział  w wielkoformatowej grze symulacyjnej INTERMARIUM. Decyzją jury oceniającego umiejętności negocjacyjne, zdolności strategiczne i wiedzę geograficzną uczestników wyłoniono trójkę reprezentantów na finał międzynarodowy, który odbędzie się 9 grudnia br. w Rzeszowie. Wśród zakwalifikowanych do finału krajowego uczniów szkół ponadpodstawowych byli również studenci stosunków międzynarodowych renomowanych polskich uczelni m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.   Wśród wytypowanej trójki na finał międzynarodowy znalazł się oprócz dwóch studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego uczeń I LO Karol Maciejczyk  z klasy 3PA! Gratulujemy!
Życzymy Karolowi wielu cennych doświadczeń podczas rozgrywki międzynarodowej i udanej debaty w gronie znamienitych gości m.in. Marszałka Województwa Podkarpackiego.
 
W ramach upowszechniania wiedzy geograficznej o państwach Inicjatywy Trójmorza I Liceum Ogólnokształcące otrzymało 10 zestawów karcianej gry TRIMARIUM, w którą na lekcjach geografii mieli przyjemność zagrać już uczniowie kl. 1C, 2C, 3PA, 3PB, 3PD, 3PF, 3GC oraz 3GD
 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}