W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bartosz Grasela laureatem Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - logo

Bartosz Grasela (2a) został laureatem XV miejsca XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.
II część zawodów centralnych odbyła się 17-19 czerwca 2022 r. w Warszawie w Muzeum Wojska Polskiego oraz w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Finaliści rywalizowali w następujących konkurencjach:
1. Barwa i broń; 2. Eksponat muzealny; 3. Malarstwo batalistyczne; 4. Literatura; 5. Film;  6. Geografia militarna; 6.a. Warszawa XVI-XVII wieku; 7. Oprowadzanie po obiektach, zabytkach i miejscach historycznych w Warszawie. W ostatniej konkurencji Bartosz zaprezentował historię pałacu Kazanowskich, zniszczonego podczas najazdu szwedzkiego i tablicy upamiętniającej bohatera „Potopu” Henryka Sienkiewicza - Onufrego Zagłobę.
Uczestnicy zmagań olimpijskich złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i Patrona Olimpiady mjr. Marka Gajewskiego oraz wzięli udział we Mszy św., która została odprawiona w kościele św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej w Warszawie. 19 czerwca odbyła się Gala Finałowa w Sali Paderewskiego w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Olimpiada  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego zwalnia z egzaminu maturalnego z historii.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

 

Materiały

https://olimpiadalosyzolnierza.pl/

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}