Powrót

Mistrzostwa Szkoły Trójek Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców

Mistrzostwa Szkoły trójek siatkarskich 18.11.2022

18.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane przez uczniów Mistrzostwa Szkoły ,,Trójek Siatkarskich” dziewcząt i chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów dziewcząt  z klas: 2a, 2d, 3c, 3e, 4b, 4e, 4f oraz 18 zespołów chłopców z klas: 1a, 1b, 1d, 2b, 2c, 2d, 3b, 3c, 3e, 4b, 4e. Ogółem w zawodach rywalizowało 95 uczniów. Rozegrano 32 mecze.

W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły wywalczyła drużyna z klasy IVe. Dziewczęta grały w składzie: Emilia Kurowska, Julia Lechwar, Oliwia Mularz, Julia Gorczyca, Nadia Woźniak.

Drugie miejsce i tytuł Vice Mistrza Szkoły zdobyła drużyna dziewcząt z klasy III c w składzie: Marlena Kędzior, Aleksandra Kuś, Katarzyna Marszałek.

Trzecie miejsce zdobył zespół dziewcząt z klasy IVb i IVf grający w składzie: Karolina Grygiel, Karolina Szumlańska, Sandra Wachowicz i Magdalena Pietrzaszek.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Szkoły przystąpili chłopcy z jedenastu klas, którzy wystawili 18 zespołów. Drużyny, które zgłosiły się do Misstrzostw I LO Jasło pokazały naprawdę dobrą siatkówkę. Zawodnicy popisywali się mocną zagrywką, dobrą obroną w polu i grą blokiem. Zaangażowanie i poświęcenie na boisku spowodowały, że mecze rozgrywane były na wysokim poziomie dzięki czemu kibice oglądali je z przyjemnością.

Ostatecznie I miejsce i złote medale wywalczyła drużyna mieszana z klasy Id, grająca w składzie: Anna Kiszka, Jakub Czochara, Igor Małecki.

Drugie miejsce i tytuł Vice Mistrza Szkoły zajęła drużyna 3b(1) w składzie: Bartosz Lech, karol Gumienny, Jan Wójcik.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna z klasy 3d i 3e grająca w składzie: Filip Krupa, Dominik Rosół, Mikołaj Syzdek.

Zwycięzcom z miejsc I-III zostały wręczone medale, ufundowane ze środków Rady Rodziców. Organizatorami zawodów byli Emil Ochała i Marta Wolska.