W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Pieśń, Czyn, Wspomnienie – to jedno: to Polska!”

Akademia z okazji Święta Niepodległości - występ Chóru Soli Deo

10 listopada społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle miała okazję wybrać się w symboliczną podróż przez 123 lata niewoli, uwieńczoną odzyskaniem upragnionej niepodległości. Podczas uroczystej akademii ukazano najważniejsze wydarzenia, które spotkały społeczeństwo polskie w tym trudnym okresie, jak rozbiory, powstania oraz gorzki czas I wojny światowej, podczas której radość ze zwycięstwa okupiona została krwią poległych żołnierzy i cywilów. Poprzez poezję i patriotyczne pieśni uczniowie oraz nauczyciele celebrowali pamięć o tych, którzy brali udział w działaniach narodowowyzwoleńczych, oddając swe życie w imię wolności Ojczyzny.
O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego. Na koniec Dyrektor liceum, Pan Jacek Nawrocki, wygłosił krótki wykład na temat działań niepodległościowych oraz kształtowania się granic naszego kraju po I wojnie światowej.

Za przygotowanie akademii odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Anna Godos, p. Edwin Prajsnar oraz p. Monika Twarduś.

Na scenie wystąpili recytatorzy z klas: IC, IE, IIIA oraz IVPA.

Utwory muzyczne wykonali uczniowie z klas: IA, ID, IIA, IVPD oraz chór „Soli Deo”.

Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie z klas: IIIB oraz IIA.

Materiały

Fotogaleria

Wideo

{"register":{"columns":[]}}