W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta w AGH

Uczniowie klasy 3gb przed budynkiem uczelni

W ramach  współpracy I Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Górniczo-Hutniczej 29 października klasa 3GB zorganizowała wycieczkę przedmiotową do Krakowa.
Na początek zostaliśmy oprowadzeni po miasteczku studenckim oraz budynku B2, w którym mieści się Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Następnie mieliśmy możliwość uczestniczenia w wykładzie z zakresu mechaniki. Kolejne punkty programu to zwiedzanie Kopalni Doświadczalnej - unikatowego w skali kraju i jednego z nielicznych w Europie laboratoriów badawczo-dydaktycznych, gdzie prezentowane są maszyny górnicze stosowane w polskim przemyśle; Laboratorium Industry 4.0 wyposażonego w pełni funkcjonalną linię produkcyjną opartą o sterowniki Siemens S7 1500; stanowiska do badań izolacyjności akustycznej w laboratorium wibroakustyki oraz komory bezechowej. Na zakończenie zwiedziliśmy główny budynek uczelni i zjedliśmy obiad w studenckiej stołówce.
Bardzo dziękujemy prodziekanowi Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki ds. Kształcenia- panu dr hab. inż. Waldemarowi Rączce za pomoc w zorganizowaniu tego niezapomnianego wyjazdu.
Pełni wrażeń udaliśmy się na warsztaty do Muzeum Obwarzanka a pobyt w Krakowie zakończyliśmy udziałem w spektaklu w Starym Teatrze i spacerem po krakowskim rynku.

Koordynator ds. współpracy - Anna Mikuś

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}