W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejny sukces Kamila i Bartka

Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - logo

Kamil  Jarosz III A i Bartosz Wszołek II A zostali laureatami centralnego (trzeciego) etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. 
Tegoroczna edycja Olimpiady  odbyła się w dniach 12-14 czerwca br. w Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku , a gala finałowa oraz wręczenie nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.
Zawody centralne (III stopnia) składają się z dwóch części i organizuje je Komitet Główny, a przeprowadza Centralna Komisja Egzaminacyjna, na następujących zasadach:
część I – polega na napisaniu w ciągu 180 minut pracy pisemnej na jeden z pięciu tematów (podanych przez Komitet Główny) obejmujących blok zmienny i stały programu Olimpiady;

część II – polega na rozwiązaniu zadań w kilku konkurencjach (m.in.: broń i barwa, geografia militarna, malarstwo batalistyczne, biografistyka, Warszawa, film i kroniki filmowe, fotografia wojenna, poezja, pieśń wojenna i wojskowa, interpretacja źródła historycznego itp.), a także na przygotowaniu prezentacji i oprowadzaniu po wybranych losowo obiektach historycznych w Warszawie i na Mazowszu lub po fragmencie Muzeum Wojska Polskiego, a także opisaniu wybranego losowo eksponatu muzealnego. Wiedza wymagana w zawodach tego stopnia Olimpiady ma charakter interdyscyplinarny i jej ramy wyznaczają lektury  podane w wykazie bibliografii zawartej w komunikacie organizacyjnym.
Tytuł laureata Olimpiady uzyskują uczestnicy, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i zajęli pierwsze dziesięć miejsc w klasyfikacji generalnej Olimpiady oraz uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach finałowych, pod warunkiem uzyskania nie mniej niż 60% możliwych do uzyskania punktów w części II zawodów centralnych.
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” im. mjr. Marka Gajewskiego jest renomowanym, ogólnopolskim projektem, służącym rozwijaniu zainteresowań historycznych wśród uczniów. Olimpiada adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.
Organizatorem Olimpiady są: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Naszym laureatom gratulujemy i życzymy udanych zasłużonych wakacji :-)

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}