W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

               "Zwycięstwo należy do najbardziej wytrwałych" - te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystej akademii zorganizowanej jak co roku w auli naszego liceum z okazji zakończenia roku szkolnego 2023 / 2024. To wyjątkowe wydarzenie stało się okazją do świętowania osiągnięć, gratulacji oraz refleksji nad znaczeniem wiedzy w życiu każdego człowieka.

Podczas części oficjalnej pan dyrektor Jacek Nawrocki dokonał podsumowania roku szkolnego, zwracając szczególną uwagę na liczne wydarzenia i uroczystości, w których społeczność szkolna mogła uczestniczyć w mijającym roku szkolnym. Słowa podziękowania skierował do nauczycieli, podkreślając ich codzienną wytężoną pracę oraz determinację i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do olimpiad i konkursów przedmiotowych, jak również kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym.

Nie zabrakło słów uznania oraz podziękowań dla uczniów i grona pedagogicznego ze strony Rady Rodziców, która z tej okazji skierowała do społeczności szkolnej list otwarty.

Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Ewelina Hanula z kl. II D, która podziękowała swoim kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony rok, pełen inspirujących doświadczeń, przedsięwzięć i wyzwań.

Najwybitniejszym uczniom dyrektor szkoły wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody - w tym roku aż 87 osób otrzymało świadectwa z biało-czerwonymi paskami. Na szczególne uznanie zasłużyli zwycięzcy olimpiad przedmiotowych: Bartosz Wszołek (kl. III A) –  finalista XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” im. mjr. Marka Gajewskiego oraz LXV Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Nikola Grasela (kl. II A) - finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Niewątpliwie wielu emocji dostarczyło przyznanie Nagrody Rady Szkoły dla ucznia z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem, która w tym roku przypadła w udziale Sewerynowi Bonarkowi z klasy III B oraz Nagrody im. Tadeusza Kośka dla najbardziej wszechstronnego ucznia I LO w Jaśle, którą otrzymał Bartosz Wszołek. Uczniowskie sukcesy doceniła również Fundacja im. Prof. Romana Saphiera reprezentowana przez pana Stanisława Mazana - przewodniczącego zarządu fundacji  oraz pana Piotra Mazura - zastępcę przewodniczącego.

Część rozrywkowa akademii była okazją do zaprezentowania przez młodzież naszej szkoły szerokiego wachlarza swoich talentów - aktorskich, wokalnych i tanecznych - w skeczu pt. "Egzamin poprawkowy". Uroczystość uświętnił również wystep chóru ,,Soli Deo". 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji oraz odpoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!

 

Materiały

Fotogaleria
{"register":{"columns":[]}}