W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wakacyjne zaproszenie na Lawendową Polanę Książek

Patrycja Machowska podczas uroczystości wręczenia nagród

                Patrycja Machowska, uczennica z kl. 3PE w I LO im. Króla  Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, już od najmłodszych  lat interesowała się  książkami. Zaczynała od literatury fantasy, kryminałów  i romansów. Jej ulubione lektury to m.in. „Władca pierścieni”, seria o Harrym Potterze czy „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”.
                Ponad roku temu postanowiła założyć literacki blog na Instagramie. Starała się zamieszczać tam rzetelne recenzje książek, reklamując nowości czytelnicze. Jej profil szybko zaczął się cieszyć sporym zainteresowaniem. W roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich. Zdobyła w nim Nagrodę Honorową 2022 Zarządu Oddziału ZLP w Rzeszowie  w kategorii: blog  literacki – promocja literatury. Na pytanie skąd ten pomysł, odpowiada zdecydowanie: „Zawsze uwielbiałam czytać,  dlatego uczestnictwo w konkursie związanym z literaturą  sprawiło mi ogromną  przyjemność”.
               
Warto zajrzeć na  blog  lawendowa_polana_ksiazek.   Patrycja Machowska przyciąga odbiorców swoim poczuciem humoru i żywym stylem, dzieląc się literackimi refleksjami. Posiada także  konto na TikToku, gdzie również prezentuje nowości czytelnicze. Na pytanie, kto pomógł jej w przygotowaniu do konkursu, odpowiada zdecydowanie: „Bardzo chciałbym podziękować polonistce Barbarze Sokołowskiej, bez której nie osiągnęłabym takiego sukcesu”.

Weronika Madejczyk z I LO
z kl. IC z edukacją dziennikarską

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}