W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO w Jaśle

Zdjęcie budynku szkoły

 

Samorząd Uczniowski                                                                                                            Jasło, 19.02.2022 r.
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
ul. Tadeusza Czackiego 4
38-200, Jasło

                 Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO

           Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle pragnie wyrazić sprzeciw wobec planów Zarządu Powiatu w Jaśle utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle, którego częścią miałaby być nasza Szkoła.

          Przygotowany projekt uchwały Rady Powiatu w Jaśle, na mocy której I LO w Jaśle miałoby stracić swoją dotychczasową tożsamość i przestać funkcjonować, jako samodzielny podmiot, jest zaprzepaszczeniem ponad 150-letniej tradycji i historii naszej Szkoły. Od początku jej istnienia, czyli od 1868 roku, nasza Szkoła kształciła całe pokolenia uczniów, wspierała rozwój wybitnych postaci i wypuściła w świat całe rzesze wspaniałych absolwentów. Planowana reorganizacja I LO przekreśliłaby osiągnięcia naszej szkoły i zdeptała jej wieloletnią historię.

          Nie zgadzamy się na wykorzystywanie Szkoły i naszej kilkupokoleniowej społeczności do politycznych rozgrywek i bezpardonowej walki o władzę. Dlatego apelujemy do Radnych Powiatu Jasielskiego, Parlamentarzystów, Samorządowców oraz wszystkich mieszkańców o wsparcie. Pomysł Zarządu Powiatu w Jaśle i przygotowany projekt uchwały w tej sprawie uważamy za wręcz szkodliwy i krzywdzący. Jesteśmy o tym głęboko przekonani, nie tylko my – uczniowie, ale cała społeczność szkolna – nauczyciele, absolwenci i sympatycy naszej placówki. Wszyscy głośno krzyczymy „nie”!              

w imieniu nas wszystkich

Jakub Szot
Przewodniczący
Samorządu Uczniowskiego
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

 

Do wiadomości:
Starosta Powiatu Jasielskiego,
Parlamentarzyści Powiatu Jasielskiego,
Burmistrz Miasta Jasła,
Media.

plakat

 

Materiały

Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO w Jaśle
O.pdf 0.32MB
{"register":{"columns":[]}}