W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie roku szkolnego maturzystów I LO w Jaśle 26.04.2024 r.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2024".

          Uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mszy Świętej przewodniczył ks. Łukasz Ślusarczyk, który podkreślił, że jest to zarówno Msza Święta dziękczynna za 4 lata spędzone w szkole, jak i błagalna o pomyślne zdanie egzaminu r maturalnego i dobry wybór drogi życiowej. Ks. Łukasz pogratulował młodzieży ukończenia liceum, podziękował za tworzenie wspaniałej szkoły. Na koniec życzył każdemu zawierzenia swojej przyszłości Bogu i spotkania prawdziwych przyjaciół.

          Następnie dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni rodzice i młodzież zebrali się w auli I LO. Po przywitaniu wszystkich zebranych głos zabrał dyrektor I LO – pan Jacek Nawrocki, który wyraził podziękowanie dla rodziców, grona pedagogicznego i uczniów za ogromny wkład pracy i osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i zachowaniu. Wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa, a rodzice listy gratulacyjne z rąk dyrektora szkoły. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Szkoły i Rada Rodziców przy I LO w Jaśle.

          Tegorocznych absolwentów pożegnała przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Ewelina Hanula, życząc koleżankom i kolegom powodzenia na maturze. Natomiast w imieniu maturzystów głos zabrała Barbara Klocek, która w minionym roku pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego. Absolwentka wyraziła wdzięczność wszystkim wychowawcom i nauczycielom za trud pracy dydaktycznej i wraz z delegacją maturzystów złożyła kwiaty na ręce dyrekcji.

          Po części oficjalnej wystąpili uczniowie klas: 1B, 1F, 2D, 2E, 3A i 3C w montażu słowno-muzycznym utrzymanym w konwencji szkolnej audycji radiowej, w której znalazła się nawet krótka powtórka dla maturzystów. Program artystyczny przygotowany humorystycznie i żartobliwie wprawił publiczność w dobry nastrój.

          Wiele optymizmu, wysokich wyników na maturze i zdobycia indeksów na wymarzone uczelnie - życzymy wszystkim maturzystom!

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}