W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

CZYTAMY, NIE KLIKAMY

CZYTAMY, NIE KLIKAMY

W piątek, 22 X 2021 r., w naszej szkole było wielkie święto czytania! Uczniowie i nauczyciele pojawili się w niecodziennej odsłonie – z ulubionymi książkami w ręku, a niektórzy w strojach, podkreślających zamiłowanie do postaci literackich. To wszystko w związku z II Międzynarodową Edycją VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” /kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”, organizator Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim/, w której Leszczyński wziął udział.

Od dawna wiadomo, że książka łączy, radość czytania jest formą terapii, a biblioteki nie bez przyczyny nazywane były lecznicami dusz. Piątkowe bibliofilskie przerwy pokazały, że sięgamy po bardzo różne książki: podróżnicze, obyczajowe, fantastyczne, sensacyjne, kryminalne, historyczne, romanse, horrory, filozoficzne, poezję, komiksy…

W wydarzenie zaangażowało się ok. 70 osób – to na pewno nie zapewni nam żadnego rekordu. Ale tak naprawdę nie o rekord idzie, lecz o to, by pokazać, że wynalazek Gutenberga ma się zupełnie nieźle. Wszystkim bardzo dziękujemy za to czytelnicze spotkanie i ciekawe rozmowy, które udowodniły, że książki są po prostu ważne w naszym życiu!

Fotogaleria

Wideo

{"register":{"columns":[]}}