W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwałtu, co się dzieje?

Uczestnicy spektaklu

Aleksander Fredro w nowoczesnej odsłonie

             Gwałtu, co sie dzieje? Oj, dzieje się, dzieje - a właściwie działo, 6 grudnia 2021 roku na deskach sceny Jasielskiego Domu Kultury! Wtedy to uczniowie naszej szkoły: Nina Zoła, Oliwia Bylinowska (klasa 2A), Mateusz Stawiarski (klasa 2C), Wojciech Knapik (klasa 3PB) oraz Zuzanna Rybka, Oliwia Mularz, Emilia Kurowska i Mikołaj Zając (klasa 3PE) wzięli udział w nowej, młodzieżowej interpretacji sztuki Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu, co się dzieje!”, w reżyserii pani Grażyny Żygłowicz.

                Młodzi, uzdolnieni aktorzy przedstawili historię zamiany ról społecznych między kobietami a mężczyznami w sposób wyjątkowo humorystyczny i aktualny. Postaci wykreowane na scenie były komiczne, ale nieprzerysowanie, bardzo ekspresyjne i prawdziwe, co świadczy o kunszcie aktorskim i ogromie pracy, jaką młodzież włożyła w przygotowanie spektaklu.
                Z pewnością był to wspaniały mikołajkowy prezent, co potwierdziły gromkie brawa, którymi publiczność nagrodziła aktorów. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli oglądać kolejne  niebanalne interpretacje wielkich dzieł dramatycznych w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów.

Magdalena Fila

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}